مِهروَرزی با همه آیینِ ماست!

فایده ی آرامش

يكشنبه, ۳۱ تیر ۱۳۹۷، ۰۲:۰۹ ب.ظ


     چند ماه پیش در خیابان مشغول رانندگی بودم که چراغ راهنمایی قرمز شد. یکی از رانندگانی که جلوتر از ما بود، سعی کرد از فرصت استفاده کند و پیش از آمدن خودروهای مسیر دیگر تقاطع، از چهار راه بگذرد. اما در محاسباتش دچار اشتباه شد و با خودروی دیگری تصادف کرد.

     هر دو راننده از ماشین پیاده شدند و شروع به بحث و دعوا کردند. هر یک با تکان دان قفل فرمان در هوا سعی می کرد، طرف مقابل را بترساند و از میدان به در کند. بقیه ی خودروها از مسیر باقی مانده می گذشتند و هنگام عبور چند لحظه این بحث و دعوا را تماشا می کردند و راه دیگران را ناخواسته می بستند.

     بالاخره با پادرمیانی چند رهگذر قرار شد، مدارک را رد و بدل کنند و چون خسارت جزئی بود، با هم به تفاهم برسند. هر دو در حالی که غُر می زدند، برگه های بیمه را رد و بدل کردند. ناگهان گواهینامه ی فرد متخلف که جلوی ما حرکت می کرد، از دستش به زمین افتاد.

     راننده ی دیگر سریع جلو آمد تا آن را بردارد و مدرکی اضافه به عنوان گرو همراه داشته باشد. راننده ی صاحب گواهینامه او را به عقب هُل داد تا مانع این کارش شود. اما این هُل دادن باعث شد، راننده ی مقابل تعادلش را از دست بدهد، به زمین بیفتد و پشت سرش با آسفالت برخورد کند.

     راننده ی بیچاره از هوش رفت. همه دور و برش را گرفتند و می خواستند کمکش کنند. در همین حال یک آمبولانس اورژانس که از چهار راه می گذشت، با اشاره ی مردم ایستاد و به کمک آمد. آن ها خیلی زود راننده را به بیمارستان رساندند.

     راننده ی خاطی شرمسار و پشیمان مانده بود و افسر راهنمایی و رانندگی سر چهار راه او را داخل خودرو نشاند تا همکارانش برسند. اگر کمی حوصله می کرد، این اتفاق روی نمی داد. اگر گواهینامه در دست راننده ی مقابل می ماند، چه می شد؟ افسوس که هیچ کدام از این اگرها مشکل گشا نیستند.     کاش در حوادثی که برایمان پیش می آید، بکوشیم خونسرد و آرام بمانیم تا قانون و مقررات مشکل را حل کند. زیرا بعد از تمام این جریانات، در نهایت باید قانون حکم کند و ما موظفیم تابع قانون باشیم.

     خوشبختانه راننده ی آسیب دیده از این حادثه نجات یافت. اما همه ی ما بسیاری از این حوادث را دیده یا شنیده ایم که در آن، فردی جانش را از دست داده و خانواده ای داغدار شده است. حفظ خونسردی و آرامش و پیروی از قانون بهترین کار است!


نظرات  (۴)

۳۱ تیر ۹۷ ، ۱۴:۵۱ آقای بیدل
همیشه با خودم میگم ک توی صحنه درگیری چ طور میشه آروم بود ؟!
پاسخ:
سلام
سپاس از حضور و نظرتون!
دوستی داشتیم که موقع عصبانیت، چندین بار بلند فریاد می زد: خدا، خدا و بعد می رفت و می نشست یک گوشه و سعی می کرد چیزی نگه! البته سخته! خدا خودش کمک کنه.
۳۱ تیر ۹۷ ، ۲۲:۳۴ آقای بیدل
سلام .
بله خدا باید کمک کنه ...
پاسخ:
سلام
سپاس از حضور و نظرتون! بله، فقط خدا...!
اگه قانون رعایت می شد اکثر مشکلات حل می شدن.
پاسخ:
سلام
سپاس از حضور و نظرتون! بله، اگر قانون اجرا و رعایت بشه، همه چی درست می شه.
۰۱ مرداد ۹۷ ، ۲۰:۴۲ chefft.blog.ir 💞💕
آرامش داشتن بهترین کاره، زرنگی کردن در اینجور مواقع تاثیری نداره
پس بهتره عاقل باشیم
پاسخ:
سلام
حق با شماست! کاش با تمرین بتونیم جلوی خشممون رو بگیریم. سپاس از حضور و نظرتون!

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">