مِهروَرزی با همه آیینِ ماست!

بهانه ی محبت

شنبه, ۲ تیر ۱۳۹۷، ۰۵:۴۴ ب.ظ

     در پُست پیشین از زنگ انشا و پیک بهاری یا پیک نوروزی گفتیم و خاطرات شیرین مشترکی که با این ها داریم. یکی از راه های نزدیک شدن و محبت کردن به دیگران، پیدا کردن نقاط مشترک هر چند ناچیز و کوچک است و ما که این تجربیات مشترک را از سر گذرانده ایم، می توانیم از آن ها به عنوان پنجره ای برای یک سلام گرم و گفتگوی کوتاه دوستانه استفاده کنیم.


     روشن است که این تجربیات باعث دوستی عمیق و صمیمیت فراوان بین ما نمی شود، اما بهانه ای است برای نزدیک شدن به هم؛ به اندازه ای که، وقتی از سر ناچاری باید چند ساعت کنار هم بنشینیم؛ از تجربیات مشترک سخن بگوییم و وقتمان را با سخنان مهرآمیز پر کنیم. از طرفی اگر با کسی این همراهی و همسایگی چند ساعته را داشتیم، نباید زیاد صمیمی شویم و رفت و آمد خانوادگی برقرارکنیم!

     و کلام آخر این که، یک لبخند کمترین هدیه به کسانی است؛ که ما را می شناسند و آنان که ما را نمی شناسند، اما ساعاتی در کنار ما بوده یا هستند و چه بهتر که با یک حس خوب در کنار هم بنشینیم و روزمان را سپری کنیم!


نظرات  (۲)

سلام
تازگی ها کشف کردم.چون افراد خاطرات مشترک وجالب ندارند،رو به غیبت وتهمت میارند!!!متاسفانه
پاسخ:
سلام
آفرین! درست می فرمایید. اگر از خودشون مطلبی داشته باشند، غیبت نمی کنند! عالی! مثل خانواده هایی که بچه کوچک و پر سر و صدا دارند و غیبت نمی کنند.
یه لبخند، یک تبسم، یک نگاه مهربان به عابری که از کنار ما می گذرد، گاهی روزی زیباتر را به او هدیه می کند و گاهی حتی بیشتر ، یک زندگی به او می بخشد. 
در جایی خواندم که در جیب فردی که با انداختن خود از روی پلی خودکشی کرده بود یادداشتی یافتند با این مضمون که " اگر در مسیرم به خودکشی حتی یک نفر به من لبخندی بزند خودکشی نخواهم کرد"
پاسخ:
بله کاملا درسته! کم هزینه ترین و ارزشمند ترین هدیه یک لبخند است.

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">